Jubileuszowy mecz KKPK Medyk Konin

Gebhardt Stahl Polska miała przyjemność wesprzeć finansowo jubileuszowy mecz KKPK Medyk Konin, który był ukoronowaniem 35-lecia jego istnienia.

Z okazji jubileuszu 18 lipca „Medyczki” na własnym boisku zmierzyły się w meczu towarzyskim z aktualnym zwycięzcą Ligi Mistrzyń — Olympique Lyon. To jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Europie — m.in. pięciokrotny triumfator Ligi Mistrzyń i szesnastokrotny mistrz Francji. To było święto kobiecego futbolu.

Najbardziej rozpoznawalną wychowanką konińskiego klubu jest Ewa Pajor, która przedłużyła kontrakt z VFL Wolfsburg do 2023 roku. W kontrakcie zamieszczono kwotę odstępnego, która świadczy o tym, że KKPK Medyk Konin wychował najdroższą piłkarkę na świecie. Jest to kwota 1.000.000 Euro. Do tej pory w barwach VfL zanotowała 100 występów w Bundeslidze, strzelając w nich 65 bramek. Drużynowo przyczyniła się do trzech mistrzostw Niemiec i czterech Pucharów Niemiec.

Jubileuszowy mecz KKPK Medyk Konin z najlepszą drużyną na świecie był transmitowany na żywo w Polsacie Sport News. Co ciekawe, była to pierwsza w historii polskiej piłki kobiecej transmisja telewizyjna towarzyskiego meczu kobiet.

 

/

Newsletter - zapisz się

Subskrybuj, jeśli chcesz dostawać powiadomienia o nowych produktach i wydarzeniach.Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Wypełnij formularz i porozmawiaj z naszym doradcą.

Dane kontaktowe

Gebhardt-Stahl Polska Sp. z o.o.

Wybierz język

Wybierz język

Kontakt w Twoim regionie

Asia Europe Africa Australia North America South America
Map of the World
Map of the World